Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

"Wyprawa na maksa" - Marlena Popławska-Marek

Książka “Wyprawa na maksa” może być świetną i ciekawą lekturą dla dzieci, jak i również rodziców chcących zrozumieć świat swoich pociech. Cała akcja toczy się wokół rodziny Niedzielskich, która składa się z pochłoniętych pracą rodziców (w szczególności ojca, który coraz bardziej oddala się od rodziny), 13-letniego Maksa i jego młodszego brata Kacpra.

Wielkim hobby głównego bohatera - Maksa - jest podróżowanie. Chłopiec bardzo często jeździ palcem po mapie i nie rozłącza się z atlasem świata. Cały czas myśli o krajach, kulturach i o tym, jak bardzo chciałby podróżować i zwiedzić jak największą ilość państw i wysp. W książce bardzo często pojawiają się wątki rodzeństwa, które nie zawsze się ze sobą dogaduje. Jego młodszy brat oraz ogólnie otoczenie Maksa nie podziela jego pasji, czego bohater nie jest w stanie pojąć. On sam codziennie czyta, chce złapać jak najwięcej informacji geograficznych i ciężko mu się rozstać z pasją.

Któregoś dnia może doświadczyć swoich marzeń, jest wciągnięty podróżniczy wir, po czym co uczy się i zaczyna tak naprawdę doceniać rodziców. To jak ważna jest miłość w rodzinie, relacje z nimi, jak ciężko jest sobie bez niej poradzić i żyć w odosobnieniu. Książka może być nauką i przykładem dla wielu ludzi, jak i również miłą odskocznią od codziennego świata czytając o podróżach i kulturach.

Warto dodać, że autorka książki – Marlena Popławska-Marek – z wykształcenia jest nauczycielką języka polskiego, ma też przygotowanie do terapii psychologicznej i pasję do podróży. Zapewne właśnie dlatego zdecydowała się na takie połączenie historii zawartej w książce. Lektura składa się ze 100 stron i została wydana w formacie 145x205 mm. 

Autor tekstu: MarVita

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage