Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

W oczekiwaniu na dziecko

W oczekiwaniu na dziecko"W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców" to jedna z najpopularniejszych książek na półkach przyszłych rodziców. Heidi Murkoff i Sharon Mazel opisują w niej miesiąc po miesiącu, jak zmienia się ciało ciężarnej i jak rozwija się jej dziecko. Początek książki to wprowadzenie w temat przygotowania do ciąży, informacje o tym, jak prawidłowo wykonać test ciążowy oraz jak wybrać lekarza prowadzącego ciążę.

Poszczególne działy to kolejne miesiące ciąży - każdy z nich rozpoczyna się od opisów dolegliwości ciążowych i postępów w rozwoju dziecka. Z działów tych dowiadujemy się m.in. o tym, kiedy można poczuć pierwsze kopnięcia dziecka i kiedy przyszła mama powinna pożegnać najbardziej uciążliwe objawy ciąży.

Zakończenie książki, oprócz szczegółowego opisu przygotowań i przebiegu porodu, to także informacje na temat przygotowania małego dziecka do planowanego rodzeństwa. Oddzielny dział został również poświęcony diecie kobiety ciężarnej.

"W oczekiwaniu na dziecko. Poradnik dla przyszłych matek i ojców" to pozycja pisana przystępnym językiem, zrozumiałym bez zagłębiania się w specjalistyczną wiedzę medyczną. Polecam ją każdej rodzinie planującej dziecko.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage