Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

2 porody w odstępie 8 dni? Niemożliwe...

Poród dla każdej kobiety jest niesamowitym przeżyciem, ale także dość stresującym. Pewna mieszkanka Sydnej w Australii jedną ciążę zakończyła dwoma porodami...

Ale od początku. Małżeństwo Saltmarsh długo starało się o potomstwo, kiedy w końcu udało się zrealizować marzenie okazało się, że ciąża jest ciążą mnogą. I to nawet nie bliźniaczą – państwo Saltmarsh oczekiwali trojaczków. Wiedzieli o tym z USG, dlatego kiedy Sarita zaczęła rodzić zawiadomili pogotowie, którzy pod dom przyjechało we wzmocnionym składzie czterech karetek – po jednej dla każdego z dziecka oraz jednej dla ich mamy.

Podczas porodu, który rozpoczął się w domu w 26 tygodniu ciąży, pani Saltmarsh urodziła córeczkę Yasmine ważącą 770 gramów. W tym momencie poród się zakończył i wciąż ciężarną młodą mamę oraz jej nowo narodzoną pociechę odwieziono do szpitala, w których po kolejnych ośmiu dniach przyszło na świat rodzeństwo małej Yasmine - chłopiec Suntaj (ważący 930g) i dziewczynka Zarine, która ważyła 860g. Dzieci urodziły się w odstępie 20 minut, siłami natury.

Ciąże mnogie są ciążami podwyższonego ryzyka, podczas których przy porodach może dojść do komplikacji, a często także porody są przedwczesne. Tak stało się I w przypadku opisywanej tu kobiety, która urodziła pierwsze dziecko w 26 tygodniu ciąży. Jednak porody w ciążach mnogich, w których dzieci rodzą się w kilkudniowych odstępach czasu należą do takiej rzadkość, że niektórzy lekarze położnicy w ogóle o takich możliwościach nie słyszeli.

W wywiadzie jakiego udzielił dr Chris Wilkinson, który opiekował się matką i dziećmi oraz odbierał porody, lekarz powiedział, że gdy tylko jest taka możliwość, że dziecko z przedwczesnego porodu może został dłużej w łonie matki to stara się ją maksymalnie wykorzystywać. Nie ukrywa, że dla takiego malucha każdy dzień w łonie jest bardzo cenny, szczególnie jeśli ciąża nie jest donoszona do prawidłowego terminu porodu.

Finalnie maluchy i ich mama czują się dobrze i po krótkim pobycie w szpitalu cała rodzina mogła wrócić szczęśliwie do domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage