Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Przebieg porodu

Znaleziono 8
Pięcioraczki urodzone siłami natury
Do niezwykłego wydarzenia w świecie medycznym doszło niedawno w Czechach. Młoda, zaledwie 23 - letnia kobieta Alexandra Kinova urodziła pięcioraczki. Ciąże mnogie zdarzają się stosunkowo często, ale im więcej dzieci, tym rzadziej występuje taka ciąża. I o ile ciąże bliźniacze są dość popularne, o tyle te z większą ilością płodów są sporadyczne. Szacuje się, że pięcioraczki rodzą się raz na 55 milionów porodów. Zwykle ciąże mnogie uwarunkowane są genetycznie i tak było także w tym czeskim... Czytaj całość »
2 porody w odstępie 8 dni? Niemożliwe...
Poród dla każdej kobiety jest niesamowitym przeżyciem, ale także dość stresującym. Pewna mieszkanka Sydnej w Australii jedną ciążę zakończyła dwoma porodami... Ale od początku. Małżeństwo Saltmarsh długo starało się o potomstwo, kiedy w końcu udało się zrealizować marzenie okazało się, że ciąża jest ciążą mnogą. I to nawet nie bliźniaczą – państwo Saltmarsh oczekiwali trojaczków. Wiedzieli o tym z USG, dlatego kiedy Sarita zaczęła rodzić zawiadomili pogotowie, którzy pod dom przyjechało... Czytaj całość »
Wywoływanie porodu nie takie straszne
Artykuł nadesłała: Honorata (mama Krzysia) Wywoływanie porodu to coś, czego bałam się strasznie przez całą ciążę, mimo że podczas USG połówkowego okazało się, że istnieje ryzyko cesarki. Również po kilku godzinach od podpięcia kroplówki miałam już jechać na salę zabiegową, ale dosłownie w ostatniej chwili okazało się, że jednak wszystko jest OK. Wywoływania bałam się przez to, jak opisywała swój poród moja mama, a także przez artykuły w gazetach i w sieci. Ponoć wywoływany poród bardziej... Czytaj całość »
Pierwsze objawy porodu
Im bliżej terminu rozwiązania ciąży, tym bardziej kobieta wsłuchuje się w swój organizm. Każdy nawet najmniejszy bodziec może dla niej oznaczać jedno – „zaczęło się”, zwłaszcza, jeśli to pierwsza ciąża. Jakie są pierwsze oznaki porodu, a które mogą oznaczać tylko fałszywy alarm? Prześledźmy najbardziej charakterystyczne objawy przedporodowe. Typowym objawem jest obniżenie się brzucha. Dzięki temu kobiecie jest zdecydowanie łatwiej oddychać, gdyż nie ma już ucisku na przeponę. Dzieje się... Czytaj całość »
Znieczulenie przy porodzie naturalnym
Ból podczas porodu i lęk przed nim jest częstym powodem tego, że kobiety albo w ogóle nie decydują się na dziecko albo nie chcą drugiego. Większość lekarzy wciąż działa w przeświadczeniu, że poród boleć musi, bo jest zjawiskiem naturalnym. Czy jednak przekraczanie możliwości własnego ciała zawsze musi wiązać się z bólem, często określanym jako najokropniejszy w życiu? Ból u rodzącej kobiety ma kilka przyczyn. Jedną z nich jest obkurczanie się macicy, który powoduje wycofanie się krwi, w... Czytaj całość »
Wywoływanie porodu
Poród powinien nastąpić samoistnie między 37. a 42. tygodniem ciąży, a jego głównymi objawami powinny być skurcze porodowe wywołane obkurczaniem się ścian macicy i rozwieraniem szyjki. Co jednak, jeśli termin porodu mija, a dziecko nadal nie ma „ochoty” na przyjście na świat? Co jeśli pojawiają się komplikacje, przez które trzeba pomóc rodzącej, a nie ma jeszcze potrzeby cesarskiego cięcia? Dla dobra zarówno matki, jak i dziecka konieczne może okazać się sztuczne wywoływanie porodu,... Czytaj całość »
Jak wygląda poród naturalny?
Po dziewięciu miesiącach oczekiwania wreszcie nadszedł ten czas – rozpoczął się poród. Nie ma powodów do obaw, Matka Natura zaplanowała go w najdrobniejszych szczegółach. Przyjrzyjmy się wspólnie, jakie są etapy porodu naturalnego, zaznaczyć należy, że etapy trudne i wycieńczające zwłaszcza dla matki. Pierwszy etap porodu Poród rozpoczął się z pewnością, jeśli kobieta odczuwa skurcze porodowe – dość regularne, występujące co 10-30 minut i trwające około 40 sekund. Im dalej, tym... Czytaj całość »
Jak wygląda poród przez cesarskie cięcie?
Jednym z objawów zwiastujących rozpoczęcie się porodu są skurcze porodowe i pęknięcie pęcherza owodniowego – to najwyższy czas, żeby udać się do szpitala. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to za kilka godzin zatroskana matka będzie już mogła trzymać dziecko przy sobie. Co jednak, jeśli poród nie będzie mógł odbyć się siłami natury? W takim przypadku proponuje się bardzo popularny zabieg zwany cesarskim cięciem. Polega ono na rozcięciu powłok brzusznych i macicy na tyle, aby można było wyjąć... Czytaj całość »

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage