Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest

Połóg

Znaleziono 4
Połóg - co to takiego?
Połóg w życiu każdej mamy to czas pełen zmęczenia, w którym organizm stara się powrócić do okresu sprzed ciąży. Tym ważnym zmianom towarzyszą bóle o różnym stopniu nasilenia, dlatego w czasie połogu zaleca się szczególny odpoczynek. Początkowo ten stan może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni, lecz połóg właściwy trwa nawet do ośmiu tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i przeczekać te trudne chwile, aby organizm nieco sięustabilizował, a kobiece ciało wróciło do formy. ... Czytaj całość »
Jak wrócić do formy po porodzie?
Chyba każda młoda mama zaraz po urodzeniu swojego maleństwa marzy, by jak najszybciej wcisnąć się w ubrania sprzed ciąży. Co zrobić, by szybko i przede wszystkim zdrowo wrócić do formy? Kiedy można zacząć ćwiczyć i na jaką przejść dietę? W materiale podpowiadamy jak podejść do tego „wracania do formy” rozsądznie. Zbędne kilogramy czy zła kondycja skóry potrafią skutecznie popsuć humor, nie tylko młodej mamie. Szara, pozbawiona jędrności skórą, obwisły brzuch, rozstępy i wypadające... Czytaj całość »
Problemy okresu połogu
Okres połogu trwa od momentu urodzenia dziecka, do około siedmiu tygodni po. W tym czasie może się w ciele i umyśle kobiety pojawić wiele problemów, z którymi czasem trudno sobie poradzić. Należy jednak wiedzieć, że wszystko to jest normalne i prędzej czy później mija. Zacznijmy od zmian psychicznych. Czasem kobieta popada w depresję poporodową, która może być niebezpieczna zarówno dla zdrowia dziecka, jak i niej samej. Dlatego wszyscy w otoczeniu młodej matki powinni mieć oczy szeroko... Czytaj całość »
Jak wygląda pierwsza wizyta położnej po porodzie?
Każdej młodej mamie przysługuje domowa wizyta położnej. Jeszcze w czasie ciąży powinno się wybrać przychodnię dla swojego dziecka, a w pierwszych dniach po porodzie wypełnić i dostarczyć jej deklarację. Wizyty położnej można spodziewać się dość szybko - prawdopodobnie umówi się ona telefonicznie. Przed wizytą młoda mama powinna przygotować wszystkie pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące m.in. pielęgnacji jej nowo narodzonego dziecka, karmienia, a nawet tego, w jaki sposób... Czytaj całość »

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage