Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Planowanie ciąży

Znaleziono 12
Chcę być mamą - o czym powinnam pamiętać? Jak wybrać witaminy dla planujących ciążę?
Zazwyczaj, kiedy myślimy o ciąży, skupiamy się tylko na okresie między zapłodnieniem a porodem. Tymczasem, według ekspertów, dla rozwoju płodu równie ważny jest tzw. zerowy trymestr, czyli trzy miesiące poprzedzające zajście w ciążę. Już w tym okresie warto uważnie przyjrzeć się swojej diecie i zacząć przyjmować witaminy dla planujących ciążę. Prawidłowe przygotowania do ciąży powinny rozpocząć się już kilkanaście tygodni przed planowanym terminem zapłodnienia. Dzięki zbilansowanej diecie... Czytaj całość »
Myślisz o dziecku? Sprawdź, kiedy najlepiej zajść w ciążę
Coraz intensywniej myślisz o dziecku? Obudził się w tobie instynkt macierzyński, jednak jeszcze trochę zwlekasz z decyzją? Zastanawiasz się, jaki moment jest dobry, by zajść w ciążę? Jeżeli masz wątpliwości, rozwiej je już teraz. Jeszcze 20-30 lat temu kobiety rodziły dzieci dość wcześnie – najczęściej zaraz po ukończeniu szkoły średniej lub zaraz po studiach. Obecnie większość pań odkłada decyzję o macierzyństwie na później. Później, czyli kiedy? Problem w tym, że tak naprawdę nigdy nie... Czytaj całość »
10 rzeczy, których nie należy mówić ciężarnej
Niektórym wydaje się, że kobiety ciężarne mają humorki ze względu na burzę hormonów, jaka rozlega się w ich organizmie. Postarajmy się jednak zrozumieć, dlaczego niektóre teksty potrafiłyby wyprowadzić z równowagi każdą kobietę, bez względu na jej stan i to, czy faktycznie hormony wpływają w danej chwili na jej nastroje. Nawet jeśli raz czy drugi kobieta nie zareaguje albo się jedynie uśmiechnie, to po tych kilku miesiącach słuchania "dobrych rad" i uwag z każdej możliwej strony, w końcu... Czytaj całość »
Dieta w ciąży – zadbaj o zdrowie maleństwa już od pierwszych dni życia
To już ! Właśnie dowiedziałaś się, że w Twoim łonie poczęło się nowe życie. Od teraz będziesz postępować głównie z myślą o jego dobru i zdrowiu. I słusznie – jako jego mama odpowiadasz za jego prawidłowy rozwój, spokój i dobrobyt. Zacznij od prostej rewizji swojej diety, ale bez zbędnych rewolucji. Maluszkowi najlepiej będzie wtedy kiedy Ty będziesz zdrowa i zadowolona. Co jeść w ciąży, kiedy Twój organizm zwiększa swoje potrzeby? Dieta w ciąży nie musi oznaczać wyrzeczeń i... Czytaj całość »
Jak ciąża, to bez alkoholu!
Ciąża to wyjątkowy stan dla każdej kobiety. Już przed narodzeniem dziecka czuje się za nie odpowiedzialna i stara się, żeby dobrze się rozwijało. Dlatego dba o siebie bardziej niż zwykle i wyłącza z diety niezdrowe produkty. Ciąża to czas, w którym dbając o siebie, dba także o dziecko. Zabroniony jest kategorycznie alkohol! Działanie alkoholu w ciąży Alkohol jest niebezpieczny dla rozwijającego się dziecka, dlatego jest całkowicie zabroniony. Nawet jednorazowa, mała... Czytaj całość »
Projekt ustawy o in vitro
Dnia 10 marca 2015 roku rząd na czele z Ewą Kopacz zdecydował się przyjąć projekt ustawy o in vitro. Minister zdrowia Bartosz Arułkowicz podkreślił, że oczekuje, że uda się przeprowadzić ustawę przez proces legislacyjny jeszcze w okresie obecnej kadencji sejmu. Według premier Kopacz ma być to rozwiązanie wielkiego problemu niepłodności wśród polskich rodzin. Co najważniejsze podkreśla, że jej zadaniem nie jest prowadzenie ideologicznych wojen lecz też rozwiązywanie problemów, a takowym... Czytaj całość »
Jak zaoszczędzić na ciążowych ubraniach?
Wiele kobiet na wieść o ciąży nie może doczekać się momentu, gdy będzie mogła iść do sklepu z ubraniami dla ciężarnych i wybrać coś specjalnie na ten czas. Oczywiście, to miłe jeśli mamy przewidziany budżet na tego typu zakupy. Większość z nas jednak woli przeznaczyć te pieniądze na zaopatrzenie garderoby swojego maluszka. Jeśli więc i ty należysz do tego grona przyszłych mam, w materiale podpowiemy ci co zrobić, żeby jak najdłużej nosić swoje „normalne” ciuchy i nie wydawać fortuny na... Czytaj całość »
Czy można jeść sushi w ciąży?
Sushi w ciąży jest zakazane – to popularne przekonanie, które krąży po wielu forach internetowych i poradnikach dla przyszłych mam. Mamy tu jednak do czynienia z małym przekłamaniem, ponieważ wbrew tym opiniom, ciężarna może sushi zjeść. Zanim więc wpisze je na listę produktów zakazanych w ciąży, niemal tak groźnych jak alkohol czy papierosy, powinna starannie je wybrać, zwracają uwagę na pewne drobne szczegóły. Skąd mit, że sushi szkodzi? To błędne przekonanie wzięło się... Czytaj całość »
Ilość dzieci - nieograniczona
New York Times zaczyna swój tekst dość banalnie. Mamy więc parę i dziecko poczęte z wykorzystaniem metody in vitro i – co dość istotne – anonimowego dawcę spermy. Mamy kilka spokojnych lat, w czasie których dziecko rozwija się znakomicie. I mamy przyspieszenie, kiedy okazuje się, że syn wspomnianej pary ma rodzeństwo. Bardzo duże rodzeństwo. W sumie liczące nawet 150 dzieci. Anonimowy dawca – szczęśliwy ojciec Jak to możliwe? Haczyk kryje się w anonimowości dawcy. Mężczyzna, zdrowy,... Czytaj całość »
Pokój dla noworodka
Jesteś w ciąży. Wiesz już, że masz dziewięć miesięcy by urządzić pokój lub kącik dla swojego dziecka. Samo myślenie o wystroju wnętrza pokoiku dziecięcego i zakupach dla noworodka sprawia, że się uśmiechasz i nie możesz się doczekać dnia narodzin. Jeśli zostaniesz Mamą po raz pierwszy na pewno zastanawiasz się jakie akcesoria przydadzą Ci się, a jakie będą zbędne. W pierwszej kolejności pomyśl o mebelkach do urządzanego pokoju. Podstawowym elementem będzie łóżeczko dziecięce. Zwykle... Czytaj całość »
Znaleziono 12

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage