Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Opieka nad dzieckiem

Znaleziono 46
Niedziela marzeń w teleTOON+
„Księga Dżungli”, „Grachi”, „Kod Lyoko” a może film o Barbie czykucykach Pony? Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego teleTOON+ przygotował niespodziankę dla swoich widzów. To oni ułożą swój wymarzony program telewizyjny.W głosowaniu za pośrednictwem internetu zdecydują jakie seriale zostaną pokazane na antenie stacji wostatnią niedzielę sierpnia. W niedzielę, 31 sierpnia o godzinie 7 rano w teleTOON+ rozpocznie się „Niedziela Marzeń” – maraton z ulubionymi filmami i serialami widzów... Czytaj całość »
Jak karmić niemowlaka?
W pierwszych miesiącach życia dziecka podstawowym, a często jedynym pokarmem jest mleko mamy. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki do ukończenia szóstego miesiąca życia. Mleko matki powinno być również obecne w diecie dziecka do ukończenia przez nie drugiego roku życia. Z różnych jednak przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Może to wynikać z przyczyn naturalnych, gdy np. kobieta traci pokarm lub ze świadomej decyzji kobiety, która... Czytaj całość »
Jak ubrać noworodka?
Kwestia ubierania noworodka spędza sen powiek niejednej przyszłej mamie. Wielokrotnie świeżo upieczeni rodzice martwią się, że podczas ubierania przypadkiem zrobią krzywdę delikatnemu i kruchemu ciału dziecka. Noworodek nie tylko jest drobny, ale w większości przypadków nie współpracuje w trakcie ubierania go. Zdecydowana większość maluchów nie znosi przewijania i przebierania i informuje o tym głośnym krzykiem, płaczem, robi się czerwona na twarzy i wierzga wszystkimi kończynami. Na... Czytaj całość »
Przygody Adasia i Tosi 2 - nowa bajka na MiniMini+
Już od 16 czerwca, codziennie o godz. 14:20 oraz od niedzieli do piątku o godz. 19:15, najmłodsi widzowie będą mogli oglądać serial animowany na kanale MiniMini+ - "Przygody Adasia i Tosi 2". Nowy serial twórców "Teletubisiów" zyskał ogromną popularność ibił rekordy oglądalności wśród małej publiczności wWielkiej Brytanii. Adaś i Tosial żyją na wyspie po środku jeziora, w parku otoczonym przez wielkie igwarne miasto. Każdego dnia wspólnie ze swoimi przyjaciółmi przeżywają... Czytaj całość »
Jedziemy na wycieczkę [inf. pras.]
Jedziemy na wycieczkę Każda pora roku jest dobra na podróżowanie. W czasie wycieczek maluchy nabywają wiele cennych doświadczeń, zdobywają kolejne umiejętności, świetnie się bawią, stają się niezależne i samodzielne. Nic więc dziwnego, że dzieciaki tak kochają podróże i każdą z nich traktują jak życiową przygodę. Podróże kształcą To od nas- dorosłych zależy, co maluch wyniesie z podróży. Okazuje się bowiem, że bagaż cennych doświadczeń przywiezionych z wycieczki to pochodna... Czytaj całość »
Dieta podczas karmienia piersią - da się przeżyć!
To, co w najbardziej przykry sposób uderza, gdy rozmawia się z młodymi matkami to trudności, jakie związane są z tak wydawałoby się naturalnym i oczywistym procesem jak karmienie piersią. W naszym kraju ciągle kuleje poradnictwo laktacyjne i to sprawia, że mimo zachęt, młode matki chętniej niż naturalne wybierają karmienie sztuczne. Jak walczyć z mitami? Jednym z nich jest przeświadczenie, że dieta podczas karmienia piersią to istna katorga. Młode mamy najbardziej sensacyjnych... Czytaj całość »
Jak odstawić roczne dziecko od piersi?
Odstawianie dziecka od piersi to często trudne zadanie. Zwłaszcza, gdy rodzice nie są na ten krok w pełni zdecydowani, mają dylemat, czy dobrze postępują, wahają się, czy ich decyzja jest dobra. Tymczasem zrezygnowanie z podawania piersi w przypadku maluszka, który otrzymuje już sporo innych pokarmów jest prostsze niż wtedy, kiedy maluszek pije tylko mleko mamy. Jest to korzystne również dla matki, u której produkcja mleka spada, ze względu na zwiększenie zainteresowania malca posiłkami... Czytaj całość »
Zimowe ubranka dla niemowlaka
Zima nie jest czasem, w którym powinniśmy unikać spacerów z maluchem. Podczas gdy za oknem świeci słońce, a temperatura nie spada poniżej -5˚C, warto przygotować dziecko do przechadzki. Odpowiednie ubranko zapewni mu ciepło i bezpieczeństwo. Ubranka dla niemowląt przede wszystkim powinny być wygodne i ciepłe. Najlepiej zakupić takie, które będzie można łatwo założyć, dzięki suwakom bądź rzepom. Warto unikać ubranek, które będą wymagały zapinania no guziki, bądź wiązania troczków, ponieważ... Czytaj całość »
Pielęgnacja noworodka
Pielęgnacja noworodka to bardzo odpowiedzialne zadanie, które może mieć znaczący wpływ na jego kondycję. Przede wszystkim należy pilnować prawidłowego systemu karmienia, zaś najbardziej polecanym pokarmem jest ten, pochodzący ze źródeł naturalnych, czyli od matki. W przypadku braku takich możliwości, znakomitym wyjściem będzie stosowanie gotowych mieszanek, przeznaczonych dla noworodków. Oczywiście w zakres pielęgnacji wchodzi nie tylko odpowiednie karmienie, ale również zachowanie... Czytaj całość »
Wyprawka dla noworodka - skompletuj ją wcześniej
Ciąża jest jednym z ważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas wyrzeczeń, przykrych dolegliwości, ale również radosnego wyczekiwania. Wkrótce pojawi się przecież nowy członek rodziny – trzeba być na to dobrze przygotowanym. Wyprawka dla noworodka jest jednym z ważniejszych elementów, które pozwolą na przyjęcie maleństwa. Warto rozpocząć jej kompletowanie już wcześniej, choćby ze względu na lepsze samopoczucie i, nie oszukujmy się, mniejszy brzuch. Jest to również ważne ze... Czytaj całość »
Znaleziono 46

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage