Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Zimowe ubranka dla niemowlaka

Zima nie jest czasem, w którym powinniśmy unikać spacerów z maluchem. Podczas gdy za oknem świeci słońce, a temperatura nie spada poniżej -5˚C, warto przygotować dziecko do przechadzki. Odpowiednie ubranko zapewni mu ciepło i bezpieczeństwo. Ubranka dla niemowląt przede wszystkim powinny być wygodne i ciepłe. Najlepiej zakupić takie, które będzie można łatwo założyć, dzięki suwakom bądź rzepom.

Niemowlę na spacerzeWarto unikać ubranek, które będą wymagały zapinania no guziki, bądź wiązania troczków, ponieważ mogą powodować u dziecka niechęć podczas długiego zakładania. Ważne, aby niemowlę ubierać tuż przed wyjściem z domu. Jeśli zapociło by się podczas oczekiwania na spacer, może się łatwiej przeziębić.

Odpowiednie ubranka na zimę powinny być wykonane z miękkich i oddychających materiałów. Wewnętrzna warstwa ubioru powinna być podwójna i przylegająca do ciała. Może być to na przykład body, kaftanik i śpioszki. Ubranka wykonane z bawełny zapewnią dziecku odpowiednią ilość ciepła w chłodny dzień.

Planując zimowy spacer z niemowlakiem, nie można zapomnieć o zakupie odpowiedniego kombinezonu. Najodpowiedniejszy jest taki, który zapewnia dziecku swobodę ruchów. Luźny kombinezon jest cieplejszy od obcisłego, ponieważ powietrze znajdujące się pomiędzy nim, a wewnętrzną częścią garderoby jest izolatorem. Dopełnieniem zewnętrznej ochrony jest ciepła czapka, dokładnie zakrywająca uszy.

Podczas spaceru w mroźny dzień, dobrze jest okryć dziecko kocykiem. Dodatkowy kocyk może też zostać umieszczony na dnie wózka. Trzeba zadbać o to, aby rączki i nóżki niemowlaka były szczelnie przykryte, ponieważ mogą najszybciej przemarznąć. Buzia oraz rączki dziecka powinny zostać nasmarowane tłustym kremem, chroniącym przed zimnem.

Zimowa aura nie jest przeszkodą w odbywaniu pierwszych spacerów z maluchem. Dzięki nim dziecko wzmocni się i nabędzie on odporności. Odpowiednie przygotowanie do zimowych wycieczek, pozwoli ochronić niemowlaka przed przeziębieniem i sprawić, że będzie to miło spędzony czas zarówno dla dziecka jak i dla mamy.

Komentarze

Marta (2012-12-10 18:55:41)
Przydatne wskazówki. Sama w pierwszych miesiącach miałam problem z tym, jak ubrać córeczkę i od razu powiem, że dla maluszków kilkumiesięcznych najlepsze są jednorazowe kombinezony, jak najłatwiej wkładane.
Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage