Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Jak ubrać noworodka?

Kwestia ubierania noworodka spędza sen powiek niejednej przyszłej mamie. Wielokrotnie świeżo upieczeni rodzice martwią się, że podczas ubierania przypadkiem zrobią krzywdę delikatnemu i kruchemu ciału dziecka.

Ubieranie niemowlęciaNoworodek nie tylko jest drobny, ale w większości przypadków nie współpracuje w trakcie ubierania go. Zdecydowana większość maluchów nie znosi przewijania i przebierania i informuje o tym głośnym krzykiem, płaczem, robi się czerwona na twarzy i wierzga wszystkimi kończynami. Na szczęście, nie taki diabeł straszny jak go malują i już po kilku dniach zyskasz wprawę pozwalającą ci na ubranie dziecka w ubranka niemowlęce bez przeszkód.

Odpowiednia odzież niemowlęca

Kluczowe znaczenia ma typ odzieży, którą wybierzesz. Noworodkowi najłatwiej będzie nałożyć ubrania w rozmiarze o jeden za dużym. Absolutnie nie można zakładać mu ubranek, które są zbyt małe i zbyt opięte lub niepozwalaną na pełne wyprostowanie nóżek. Niemniej istotny jest ich krój i materiał wykonania. Najprzyjemniejsza dla skóry dziecka jest naturalna bawełna, a wykonane z niej ubranka niemowlęce rozciągają się, co ułatwia ich założenie.

Przemyślane i łatwo dostępne zapięcia i guziki sprawią, że ubieranie dziecka będzie szybkie i wygodne zarówno dla rodziców, jak i dla malucha. Te najwygodniejsze ściągniesz lub założysz dziecku nawet wtedy, gdy śpi. Ciekawy wybór ubranek można znaleźć w sklepie internetowym Kiddostate.pl - wszystkie ubranka prezentowane są na niemowlakach, masz więc pewność, że da się je wygodnie założyć.

Technika i triki

Gdy wyprawka dla dziecka jest już skompletowana, warto przyjrzeć się technice ubierania. Po pierwsze, musisz mieć do tego wygodne miejsce – może być to przewijak lub specjalna nakładka na łóżeczko. Najlepiej, by szafa z ubrankami była w zasięgu ręki – dzięki temu, gdy o czymś zapomnisz, sięgniesz po to, bez konieczności podnoszenia dziecka (przytrzymując je jedną ręką).

Najtrudniej założyć ubranka wkładane przez głowę. Potraktuj bluzeczkę jak rajstopy: zroluj ją w rękach rozciągając jednocześnie dekolt. Załóż bluzkę na czubek głowy, następnie przewróć dziecko na jeden bok, potem na drugi, naciągając ubranko. Nie podnoś natomiast główki dziecka, jeżeli szyja jeszcze nie jest na tyle silna, by ją utrzymać. Podobnie postępuj w przypadku spodni: zroluj nogawkę, przełóż przez nią dłoń, delikatnie chwyć za stopę i nałóż nogawkę. To samo powtórz z drugiej strony.

Jedną rękę przełóż pod kolanem dziecka, a dłonią delikatnie chwyć na wysokości drugiego kolana. W tej pozycji możesz bezpiecznie podnieść nóżki i pupę dziecka i podciągnąć spodenki. Taki chwyt przyda ci się także podczas przewijania.

To, że dziecko przez chwilę płacze, nie znaczy jeszcze, że dzieje mu się krzywda. Spokojnie ubieraj je nie przejmując się i pamiętaj, że już niedługo dojdziesz do takiej wprawy, że ubieranie i rozbieranie sprowadzisz do kilku prostych i szybkich ruchów.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage