Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Jak ubrać dziecko na Halloween?

Jesień to bardzo mile wyczekiwana pora roku przez dzieci. Liście przybierają różne kolory, a w wielu domach pojawiają się dynie z wyciętymi oczami i uśmiechami. Zbliża się Halloween, czyli święto uwielbiane przez najmłodszych. Jest to bowiem idealna okazja do tego, aby przebrać się za szkielet, ducha, czarownicę, superbohatera, ulubioną postać z bajki czy też za jakieś zwierzątko. Przebieranki są gwarancją świetnej zabawy, dlatego też warto zadbać o to, aby dziecko miało nieszablonowy strój. Tym bardziej, że sklepowe półki aż uginają się pod naporem najróżniejszych kostiumów idealnie nadających się na Halloween.
 
Jak ubrać dziecko na Halloween?
 
W związku ze zbliżającym się świętem zwanym Halloween warto pomyśleć nad przebraniem dla swojego dziecka. Na szczęście w sklepach nie brakuje zabawnych i strasznych strojów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nawet jeśli nie znajdzie się wymarzonego kostiumu, to można przecież stworzyć go samodzielnie w domu. Tym bardziej, ze dzieci uwielbiają przebieranki i sprawiają im one ogromną radość.
 
Halloween kojarzy się głownie z dyniami, pająkami, czarownicami, szkieletami, strasznymi potworami, duchami i wampirami. Nie ma jednak konieczności zakładania upiornego przebrania. Dziecko można przebrać także za jego ulubioną postać bajkową. Stroje halloweenowe jak najbardziej mogą być też urocze czy zabawne. Jeśli chodzi o kostiumy dla dziewczynek, to prym wiodą czarownice, wróżki i wiedźmy. Wystarczy czarna/fioletowa/ciemnozielona spódniczka bądź sukienka oraz kapelusz, miotła i halloweenowe kolczyki.
 
Wersja męska to czarodziej, czyli czarne ubranie wraz z czarna peleryną oraz kapeluszem z dużym rondem. Chłopcy lubią również przebierać się za wampira. Świetnie sprawdzi się zatem strój czerwono-czarny oraz obowiązkowo sztuczne kły do kompletu. 
 
Na Halloween jak najbardziej można przebrać dziecko za ducha. Do stworzenia takiego stroju wystarczy biała spódniczka/bluza z namalowanymi/doczepionymi oczami i straszną miną. Strój potwora czy szkieletu również będzie strzałem w dziesiątkę. Można przebrać dziecko za zombie czy też za mumie. Czarne ubranie w połączeniu z mrocznym makijażem sprawi, że pociecha będzie świetnie wyglądać. Godne polecenia są także bluzy w czaszki czy sukienki w czarownice.
 
Nie brakuje również kostiumów zainspirowanych dynią. Jeśli nie gotowy strój, to można stworzyć go samodzielnie. Wystarczy pomarańczowa spódniczka czy sukienka oraz kolorowa bibuła. Czarno-białe i czarno-pomarańczowe ubrania i czapki idealnie sprawdzają się na Halloween. Doskonałym przebraniem będzie także kostium Czerwonego Kapturka, Piotrusia Pana czy też jakiegoś superbohatera. Jak najbardziej można przebrać dziecko za czarnego kota, nietoperza czy pająka.
 
Po więcej pomysłów na stroje i ozdoby na Halloween odsyłamy do strony https://www.decobazaar.com/swieta-i-okazje-halloween-273.html

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage