Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Czysty, wysprzątany dom przy dziecku

Jak działa system centralnego odkurzania?

System centralnego odkurzania to instalacja, która składa się z centralnej jednostki, rur ssących ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących. Odkurzanie rozpoczyna się w domu od wpięcia rury z końcówką czyszczącą. Urządzenie włącza się automatycznie. Istnieje ponadto możliwość włączania lub wyłączania centralnego odkurzacza za pomocą przycisku na rączce lub przy użyciu pilota. Techniczne szczegóły na temat tej instalacji zostały opisane w materiale "Jak działa system centralnego odkurzania".

Idealne rozwiązanie dla dzieci

Odkurzacze centralne, w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami mają całe mnóstwo zalet. Doceniają je przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi oraz rodziny osób, u których występuje alergia.

Eliminacja cyrkulacji zużytego powietrza

Centralne odkurzacze zmierzają do całkowitego wyeliminowania cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniach. W tradycyjnych odkurzaczach powietrze przechodzi przez worek z kurzem lub filtr i jest wydmuchiwane z powrotem w sprzątanym pomieszczeniu. Natomiast przy odkurzaczach centralnych zużyte powietrze jest odprowadzone na zewnątrz budynku. Dzięki czemu mieszkańcy budynku, w tym zwłaszcza małe dzieci nie mają styczności ze szkodliwymi drobnoustrojami, bakteriami itp.

System centralnego odkurzania w domu
[zdjęcie z: Thinkstockphotos]

W czasie pracy odkurzacza centralnego następuje oczyszczenie powietrza z alergenów. Usunięte zostają kurze i roztocza. Dzieci mogą się bawić w czystym pomieszczeniu i wdychać czyste powietrze. Z całą pewnością nie można tego powiedzieć o powietrzu w domu, które zostaje po zastosowaniu tradycyjnych odkurzaczy. Alergeny jedynie częściowo są zatrzymywane przez filtry, natomiast bardzo duża ich ilość nadal jest uwalniana w pomieszczeniu. Dzieci nie mogą zdrowo rosnąć w takich warunkach.

Cicha praca

Ogromną zaletą centralnych odkurzaczy się niezwykle cicha, praktycznie bezgłośna praca. Ta zaleta jest doceniana przede wszystkim przez rodziców małych dzieci, które są wyczulone na hałas. Odkurzaniu nie towarzyszy hałas silnika, dzięki czemu można sprzątać w dziecięcym pokoju nawet w czasie kiedy pociecha smacznie śpi. Korzystanie z centralnych odkurzaczy jest ciche również z uwagi na to, że nie trzeba przenosić odkurzacza po różnych pomieszczeniach, po schodach itp. Do sprzątania przenosi się jedynie bardzo lekki, elastyczny wąż sprzątający.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage