Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Bieganie z wózkiem - idealny sposób na powrót do figury sprzed ciąży

Wiele kobiet po urodzeniu dziecka zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Bywa to źródłem wielu kompleksów i niskiej samooceny. Z powodu braku wolnego czasu, nie mogą pójść na siłownie poćwiczyć, czy też wybrać się na fitness. Dlatego doskonałym pomysłem dla nich jest bieganie z wózkiem. Taka forma aktywności pozwala na schudnięcie, a jednocześnie nie zaniedbuje się dziecka i można dodatkowo spędzić z nim czas. To połączenie joggingu ze spacerem. Warto również wiedzieć, że jest to bardzo relaksujące również dla dziecka. Rodzice zgodnie twierdzą, że ich pociechy niemal od razu zasypiają. A sen na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy, tym bardziej, że małe dzieci najbardziej rozwijają się w trakcie snu.

O czym warto pamiętać w trakcie biegania z wózkiem?

Na początek warto wybrać bezpieczne i komfortowe miejsce. Najlepiej w lesie, parku oraz po polnych ścieżkach. Przede wszystkim nie należy decydować się na zatłoczone miejsca, gdzie jest pełno samochodów, ponieważ nie tylko bieganie może być utrudnione, ale również powietrze jest w takich miejscach zdecydowanie bardziej zanieczyszczone. Ważny jest także strój, czyli warto wybrać wygodne ubrania, legginsy do biegów oraz termoaktywną bieliznę. Jednak ty w trakcie biegu na pewno się rozgrzejesz, ale twoje dziecko może szybko się wychładzać zatem nie zapomnij ubrać go ciepło, aby zapobiec przeziębieniom.

Wózki biegowe – jakość i funkcjonalność

Jeśli już znalazłaś odpowiednie miejsce i wiesz, jak powinnaś ubrać dziecko, warto pomyśleć i znaleźć odpowiednie wózki biegowe, gdyż bieganie ze zwykłą spacerówką jest nie tylko niekomfortowe, ale może być również niebezpieczne dla ciebie i twojej pociechy. Wózki biegowe już z wyglądu różnią się od klasycznych modeli. Przede wszystkim mają zdecydowanie większe koła, które są idealnie skrętne. Są niezwykle stabilne, gdyż posiadają tylko trzy koła, 2 tylne i jedno przednie, co sprawia, że sprawdzą się nawet na nierównych chodnikach czy nierównych dróżkach, z dziurami. Wózki dziecięce biegowe są również łatwe w prowadzeniu i manewrowaniu dzięki nisko osadzonemu środkowi ciężkości. Są również bardzo lekkie, zatem nawet jeżeli mieszka się w bloku łatwo je znieść , a ponadto posiadają również dodatkową funkcję w postaci łatwego składania. Oczywiście warto wybierać wózki dziecięce do biegania, które posiadają wymagane atesty i przeszły liczne testy bezpieczeństwa.

Jakie wózki dziecięce biegowe wybrać?

Wózki dziecięce do biegania powinny posiadać koła przypominające te rowerowe, o wielkości minimum 16 cali.

Niewątpliwie należy wybrać model, który posiada amortyzatory, które łagodzą wstrząsy i dodatkowo zapewniają dziecku komfort. Warto także zwrócić uwagę na rączkę, która powinna być regulowana, aby łatwo można było dostosować ją do wzrostu. Bezpieczne wózki dziecięce biegowe muszą mieć najwyższej jakości hamulec, który jest intuicyjny. Może on być zarówno nożny, jak i ręczny, co pozwala na stałą kontrolę nad wózkiem. Wybierając wózki dziecięce do biegania należy szczególną uwagę poświęcić pasom bezpieczeństwa, gdyż to one w dużej mierze są gwarantem ochrony dziecka. Najlepiej wybrać takie, które są mocowane w kilku punktach. Oczywiście nie można również zapomnieć o odblaskach, aby w każdej sytuacji być zauważonym dla innych osób. Ponadto najlepsze modele posiadają klapy wentylacyjne, które zapewniają komfort i przepuszczają powietrze. Konieczny jest również daszek, który jest ruchomy i sprawdzi się zarówno w trakcie deszczu czy ulewy, jak i ochroni delikatną skórę dziecka, przed promieniami słonecznymi.

Dodatkowe wyposażenia wózków do joggingu

Warto, aby wózki do joggingu były wyposażone również w podpórki, dzięki temu dziecko może oprzeć nóżki. W przypadku trochę starszych dzieci można wybrać taki model wózka, który dodatkowo posiada oparcie, pozwalające na bezpieczny sen. Można również zdecydować się na koszyk czy torbę, którą można dołączyć do wózka i tam schować potrzebne akcesoria np. butelkę z mlekiem czy wodą.

Bieganie z wózkiem jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu, ale i aktywnością. Pozwala na schudnięcie i pozbycie się zbędnych kilogramów. Można ją również uprawiać w większych grupach, z wykwalifikowanym trenerem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage