Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Bajkowe wyzwanie

Znudziły Wam się ulubione książeczki Waszych pociech, które czytacie im do snu? Chcecie ich zaskoczyć? Oto pomysł na wymyślenie własnej bajki, której głównym bohaterem będzie... Wasze dziecko :D Spróbujcie opowiedzieć im taką bajkę chociaż raz, a gwarantuję Wam pełne skupienie dziecka.

Najpierw wybierzcie 3 lub 4 miejsca, do których córcia lub synuś lubią chodzić. Może to być np. kino, teatr lalek, Małpi Gaj czy nawet jednorazowo odwiedzone miejsce. Następnie postępujcie wg poniższych wskazówek, aby stworzyć własną opowieść. W naszym "kreatorze" posłużymy się przykładem 5-letniej dziewczynki. Ważne jest, aby posługiwać się przykładami z życia wziętymi i mieszać je z ciekawymi historyjkami.

TYTUŁ: Zaczarowane lustra

Była sobie {imię dziecka}, która miała 5 lat i była bardzo wesołą dziewczynką ze ślicznymi, jasnymi włoskami - oo, podobna do Ciebie, córciu :D Pewnego dnia mama zabrała ją na wesołe miasteczko, w którym poszły do pokoju z lustrami. W każdym wyglądały inaczej - w jednym były baaardzo wysokie i chude, w innym miały krótkie nogi, jeszcze w innym odbijały się po kilka razy. {imię dziecka} śmiała się niesamowicie i co chwilę przeglądała się w innym lustrze.

W pewnym momencie zauważyła coś na lustrze i dotknęła go. Ale co to? W momencie dotknięcia go palcem, lustro się zaświeciło, a {imię dziecka} znalazła się po jego drugiej stronie. Widziała za lustrem swoją mamę, ale sama znalazła się w... Małpim Gaju! {opis zabawy, wzmianka o kimś znajomym, kogo tam spotkała}. W końcu postanowiła wrócić do mamusi i znowu przeszła przez lustro dotykając go. Opowiedziała mamie, jak fajnie się bawiła i kogo tam spotkała.

{imię dziecka} zaczęła się zastanawiać, co znajduje się po drugiej stronie kolejnych luster i zaczęła je po kolei dotykać. Drugie lustro przeniosło ją na... salę kinową. Zajęła więc miejsce i z niecierpliwością czekała na bajkę. Najpierw kilka reklam, a potem... {tytuł jednej z ostatnio obejrzanych bajek}. Była zachwycona, bo jakiś czas temu była na niej z rodzicami i chciała obejrzeć tę bajkę jeszcze raz. Jak tylko się skończyła, wróciła do mamy i opowiedziała jej o tym.

Przyszedł czas na kolejne, ostatnie już lustro. Znowu go dotknęła i przeniosła się na jego drugą stronę. Tym razem trafiła na {miejsce aktywności fizycznej, np. ulubiony plac zabaw/miejsce aktywności muzycznej, np. scena podczas występu tanecznego/miejsce związane z wypoczynkiem, np. plaża}. {opis tego, co dziecko robiło, kogo znajomego spotkało, co dobrego jadło itp.} Kiedy już się wybawiła, wróciła do mamy, której opowiedziała całą historię i powiedziała, że chce już wrócić do domku, aby opowiedzieć wszystko tatusiowi i braciszkowi... a następnego dnia znowu chciała iść do pokoju z zaczarowanymi lustrami po kolejne atrakcje ;)

KONIEC

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie były reakcje Waszych dzieci, kiedy usłyszały historyjki ze sobą w roli głównej ;)

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage