Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Pomysły na atrakcje dla dzieci w czasie wakacji

Nadchodzące wakacje to czas, którego nie mogą się doczekać wszystkie dzieci. Może to być jednak bardzo stresujący okres dla ich rodziców. Pojawia się wiele pytań - jak zaplanować wolny czas naszych pociech? Jak pogodzić obowiązki zawodowe z opieką nad maluchem? Wakacyjny czas dla dorosłych osób nie oznacza czasu wolnego. Ważne jest więc przygotowanie odpowiedniego planu przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku.

Na szczęście na rynku dostępnych jest bardzo dużo propozycji dla dzieci, które nie nadszarpną rodzinnego budżetu.
Do pierwszych z nich należą wyjazdy kolonijne. Zazwyczaj są one organizowane przez zakłady pracy, które częściowo pokrywają także ich koszty. Nie każde jednak dziecko gotowe jest na samodzielny wyjazd.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wysłanie dziecka na półkolonie. Łączą one w sobie wakacyjną rozrywkę z możliwości pozostania w rodzinnym mieście. Dostępne są różne oferty tematyczne, na przykład skupiające swoje aktywności na szkole survivalu. Maluch uczy się w towarzystwie kolegów i koleżanek jak rozbić namiot, czy przetrwać w lesie. Ma także okazję skorzystać z zabaw w parku linowym. Poza zabawą i sporą dawką przygody, dzieci uczą się przydatnych rzeczy poszerzając swoją wiedzę o świecie. Zabawy w towarzystwie rówieśników to także świetna okazja do nauki zachowań społecznych- rozbicie namiotu wymaga współpracy i wspólnego zaangażowania. Półkolonie umożliwiają także zapewniania dziecku zajęcia w atrakcyjnych cenach.

Inną możliwością jest zapisanie dziecka do miejskiego domu kultury. W czasie wakacji organizowane są specjalne zajęcia dla dzieci, zazwyczaj darmowe lub wymagające minimalnego wkładu finansowego. Dzieci biorą udział w wyjściach do muzeów lub zorganizowanych wycieczkach tematycznych.

Ostatnią z możliwości jest oczywiście wspólny wyjazd na wakacje. Niestety, nie wszyscy rodzice mogą sobie na to pozwolić, zarówno ze względów finansowych jak i ograniczeń czasowych. Krótkie wspólne wakacje można jednak połączyć z innymi atrakcjami jakie niosą ze sobą wakacje w mieście.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage