Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest
» Zabawki na roczek

Akcesoria do wózka dziecięcego. Co warto dokupić?

Wybranie odpowiedniego wózka dziecięcego to podstawa. Dzięki niemu będzie można wychodzić z maluchem na spacery. Jednak do wózka przydadzą się jeszcze dodatkowe akcesoria, aby można było korzystać z niego wygodniej i zapewnić dziecku właściwy komfort. Na co warto się zdecydować?

Wózki niemowlęce są jak samochody. Nie tylko dlatego, że mogą sporo kosztować, ale także dlatego, że są dostępne w wielu wariantach wyposażenia. Do wyboru mamy modele kosztujące około 1 500 złotych, możemy też kupić te w cenie powyżej 5 000 złotych. Gdy dobieramy odpowiedni wózek, zwróćmy jednak zawsze uwagę na to, co znajduje się w zestawie razem z nim.

1. Torba do wózka

Najczęściej już znajdziemy ją w zestawie, a jeżeli jej nie ma, warto ją dokupić. Torba umieszczana jest na rączce wózka i pozwala na przechowywanie różnych pomocnych rzeczy – butelek z mlekiem, przekąsek, zabawek, chusteczek, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Torba do wózka może być też zastąpiona plecakiem albo inną torbą, ale ta umieszczona na rączce będzie najwygodniejsza – wtedy wszystko będziemy mieli pod ręką.

 2. Akcesoria przeciwsłoneczne

W niektórych wózkach są w komplecie. W innych trzeba będzie je dokupić. Może być to parasolka przeciwsłoneczna, która osłania dziecko przed słońcem. Również można zdecydować się na daszek przeciwsłoneczny, który dodatkowo może zapewnić ochronę przed wiatrem. Niektórzy rodzice stosują również pieluszkę albo cienki kocyk nałożony na daszek gondoli.

 3. Moskitiera

Zabezpiecza przed insektami takimi jak komary czy muchy. Do niektórych wózków dodawana jest moskitiera fabryczna, ale możemy kupić też dodatkową i narzucić ją na gondolę.

4. Przykrycia dla dziecka do wózka

 

Może wydawać się zbędna, ale tak naprawdę będzie bardzo pomocna. W sprzedaży znajdziemy różne komplety do wózka, które przeznaczone są do zapewnienia maluchowi komfortu cieplnego. Są najczęściej wykonane z miękkiego polaru minky w połączeniu z bawełną i wypełnione miękką włókniną, dlatego są lekkie, ale ciepłe i przyjemne w dotyku. W zestawach znajdziemy kołderki oraz poduszki.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage