Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest

Opieka nad noworodkiem

Znaleziono 11
Jak ubierać dziecko na spacer?
Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wszystko zaczyna budzić się do życia i rozkwitać. Na dworze robi się coraz cieplej, częściej i chętniej wychodzimy na spacery. I choć do tej pory szykowanie się na spacer nie wydawało ci się czymś wyjątkowym, nad czym musiałabyś długo się zastanawiać, tak teraz, kiedy zostałaś mamą, potrafisz godzinami siedzieć przed szafą. Szafą swojego malucha. Jak ubierać niemowlaka? Pytanie, które często doskwiera młodym mamom. Skąd mają wiedzieć, czy dziecku nie... Czytaj całość »
Czysty, wysprzątany dom przy dziecku
Jak działa system centralnego odkurzania? System centralnego odkurzania to instalacja, która składa się z centralnej jednostki, rur ssących ukrytych w ścianach oraz gniazd ssących. Odkurzanie rozpoczyna się w domu od wpięcia rury z końcówką czyszczącą. Urządzenie włącza się automatycznie. Istnieje ponadto możliwość włączania lub wyłączania centralnego odkurzacza za pomocą przycisku na rączce lub przy użyciu pilota. Techniczne szczegóły na temat tej instalacji zostały opisane w materiale ... Czytaj całość »
Wyprawka dla noworodka - lista zakupów
Prezentujemy listę zakupów, jakie należy zrobić w ramach kompletowania wyprawki dla noworodka. Uwzględniona w liście pora roku to wiosna, więc pominiemy w niej ubrania jesienno-zimowe. Higiena: pieluchy (np. Pampersy) - nie warto kupować na zapas tych w najmniejszym rozmiarze, więc wystarczy 1 mała paczuszka albo rozpoczęcie od razu od nieco większych; chusteczki nawilżone (warto wypróbować różne firmy od Bambino czy Nivea po Softellę) - można kupić od razu w większych... Czytaj całość »
Zabawa w mycie zębów – jak uczyć higieny jamy ustnej małe dzieci?
Higiena jamy ustnej u dzieci jest równie ważna, co u dorosłych. Dzieci są tak samo narażone na choroby zębów, w tym próchnicę. Dlatego należy od początku życia maleństwa przywiązywać uwagę do czyszczenia ząbków. Nauczy to dziecko zarówno nawyku mycia zębów, jak i sprawi wiele radości. Ząbkowanie u dzieci to świetny czas na rozpoczęcie przygody z myciem zębów. Maluchy, nawet te najmniejsze uwielbiają naśladować rodziców i powtarzać czynności dorosłych. Należy do tego również higiena... Czytaj całość »
Jak sprawić, by dziecko rosło w miłości?
Zdaniem mam, to rozwój emocjonalny dziecka jest tym, który przynosi największą radość. Aż 92% z nich zdaje sobie sprawę, że 3 pierwsze lata maluszka są kluczowe dla jego rozwoju emocjonalnego. Te i inne wnioski płyną z raportu przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie Bebiko 2. Wramach kampanii „Bebiko 2. Rośnij w miłości” marka podkreśla, że miłość okazywana od dziecka zostaje z nami na zawsze. W pierwszych latach życia zaczyna kształtować się inteligencja emocjonalna dziecka. Dzięki... Czytaj całość »
Bezpłatne konsultacje logopedyczne we Wrocławiu
Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla, ze względu na duże zainteresowanie podczas pierwszej edycji, organizuje po raz kolejny darmowe konsultacje logopedyczne dla najmłodszych. Ośrodek zaprasza wszystkie dzieci, u których rodzice podejrzewają zaburzenia mowy i komunikacji lub nieprawidłowości w budowie narządów mowy. W sobotę 13 września w Centrum Rehabilitacji Dzieci Hopla od godziny 11 do 16 odbędą się darmowe badania logopedyczne dla dzieci. Do placówki mieszczącej się we Wrocławiu przy... Czytaj całość »
Jak ubrać noworodka?
Kwestia ubierania noworodka spędza sen powiek niejednej przyszłej mamie. Wielokrotnie świeżo upieczeni rodzice martwią się, że podczas ubierania przypadkiem zrobią krzywdę delikatnemu i kruchemu ciału dziecka. Noworodek nie tylko jest drobny, ale w większości przypadków nie współpracuje w trakcie ubierania go. Zdecydowana większość maluchów nie znosi przewijania i przebierania i informuje o tym głośnym krzykiem, płaczem, robi się czerwona na twarzy i wierzga wszystkimi kończynami. Na... Czytaj całość »
Zimowe ubranka dla niemowlaka
Zima nie jest czasem, w którym powinniśmy unikać spacerów z maluchem. Podczas gdy za oknem świeci słońce, a temperatura nie spada poniżej -5˚C, warto przygotować dziecko do przechadzki. Odpowiednie ubranko zapewni mu ciepło i bezpieczeństwo. Ubranka dla niemowląt przede wszystkim powinny być wygodne i ciepłe. Najlepiej zakupić takie, które będzie można łatwo założyć, dzięki suwakom bądź rzepom. Warto unikać ubranek, które będą wymagały zapinania no guziki, bądź wiązania troczków, ponieważ... Czytaj całość »
Pielęgnacja noworodka
Pielęgnacja noworodka to bardzo odpowiedzialne zadanie, które może mieć znaczący wpływ na jego kondycję. Przede wszystkim należy pilnować prawidłowego systemu karmienia, zaś najbardziej polecanym pokarmem jest ten, pochodzący ze źródeł naturalnych, czyli od matki. W przypadku braku takich możliwości, znakomitym wyjściem będzie stosowanie gotowych mieszanek, przeznaczonych dla noworodków. Oczywiście w zakres pielęgnacji wchodzi nie tylko odpowiednie karmienie, ale również zachowanie... Czytaj całość »
Wyprawka dla noworodka - skompletuj ją wcześniej
Ciąża jest jednym z ważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas wyrzeczeń, przykrych dolegliwości, ale również radosnego wyczekiwania. Wkrótce pojawi się przecież nowy członek rodziny – trzeba być na to dobrze przygotowanym. Wyprawka dla noworodka jest jednym z ważniejszych elementów, które pozwolą na przyjęcie maleństwa. Warto rozpocząć jej kompletowanie już wcześniej, choćby ze względu na lepsze samopoczucie i, nie oszukujmy się, mniejszy brzuch. Jest to również ważne ze... Czytaj całość »
Znaleziono 11

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage