Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest

Żywienie niemowląt

Znaleziono 14
Jak pobudzić laktację?
Wiele kobiet ma problem z produkcją takiej ilości mleka, by zapewnić wykarmienie swojej pociechy (lub pociech, w przypadku bliźniaków). Bywa również i tak, że początkowo organizm wytwarza wystarczającą ilość, a z powodu zmian, ta ilość się zmniejsza. Może to zależeć od kilku czynników: Sytuacji stresowych Picia zbyt dużej ilości kawy lub herbaty Przewlekłego zmęczenia Wszelkich tych, które wycieńczają organizm Bez względu na... Czytaj całość »
Jak wygląda pierwsza wizyta położnej po porodzie?
Każdej młodej mamie przysługuje domowa wizyta położnej. Jeszcze w czasie ciąży powinno się wybrać przychodnię dla swojego dziecka, a w pierwszych dniach po porodzie wypełnić i dostarczyć jej deklarację. Wizyty położnej można spodziewać się dość szybko - prawdopodobnie umówi się ona telefonicznie. Przed wizytą młoda mama powinna przygotować wszystkie pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące m.in. pielęgnacji jej nowo narodzonego dziecka, karmienia, a nawet tego, w jaki sposób... Czytaj całość »
7 faktów o karmieniu piersią
Karmienie piersią to temat niezwykle popularny i zapewne każda młoda mama jeszcze w czasie ciąży przeczytała wiele artykułów omawiających jego korzyści przede wszystkim dla dziecka, ale także dla niej. O tym, że zaleca się karmienie wyłącznie mlekiem matki do ukończenia 6 miesiąca ciąży, wie każda z nas. Niestety nie każda z nas wie o tym, na jakie problemy powinna się nastawić, np. jak poznać, że dziecko się najada albo co wskazuje na to, że ma za mało pokarmu. Poniżej znajduje się kilka... Czytaj całość »
Karmienie piersią - problemy
Położne i lekarze ginekolodzy zgodnie powtarzają, że problemy z karmieniem rodzą się w głowie. Młode mamy, które doświadczyły już pierwszych problemów z poranionymi brodawkami i obrzmiałymi, obolałymi piersiami, słuchają tego z niedowierzaniem, podobnie jak z niedowierzaniem patrzą na zdjęcia uśmiechniętych mam z maluszkiem przy piersi. Jako że sama jestem młodą mamą, która całkiem niedawno poradziła sobie z tego typu problemami, mogę potwierdzić, że obraz szczęśliwej karmiącej mamy jest w... Czytaj całość »
Znaleziono 14

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage