Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Macierzyństwo cudem nie jest

Żywienie niemowląt

Znaleziono 14
O co chodzi z BLW
W żywieniu każdego maluszka przychodzi taki czas, że nie wystarczy już podawanie samego mleka jako jedynego posiłku, trzeba rozszerzyć dietę. Dla każdej mamy nie jest to sprawa prosta i często zanim zdecyduje się na podanie pierwszego stałego posiłku, wertuje wszystkie dostępne źródła w celu znalezienia odpowiedniej metody. Oczywiście można podawać dziecku stałe posiłki w postaci zmiksowanej papki, ale może warto poszukać o wiele bardziej ciekawszej metody. BLW – Baby Led Weaning, czy ... Czytaj całość »
Dlaczego warto karmić piersią
Bez względu na powód, z jakiego kobieta decyduje się nakarmienie mlekiem modyfikowanym, od lat w Polsce nasila się pewnego rodzaju nagonka na „złe matki”. Zamiast jednak je krytykować, należałoby przedstawić im korzyści z karmienia piersią – nie tylko te związane z tym, że mleko matki jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia – o tym pisze się i mówi wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Pamiętajmy również o tym, jak trudny jest okres połogu i ile potrafi zdziałać burza hormonów połączona z... Czytaj całość »
Jak rozszerzać dietę niemowlaka
Żywienie niemowląt w pierwszym okresie życia jest niezmiernie ważne, ponieważ determinuje ich rozwój w kolejnych etapach rozwoju. Dobre nawyki pozytywnie mogą skutkować nawet po kilkudziesięciu latach. Żywienie do 6 miesiąca życia Nikt już nie ma wątpliwości, że w tym okresie najlepsze jest karmienie piersią. Na szczęście aktualne przepisy dot. urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego pozwalają na to, aby być z dzieckiem pełne 12 miesięcy, podczas gdy jeszcze kilka lat temu urlop... Czytaj całość »
Zimowy jadłospis maluszka
Grudzień kochają dzieci i dorośli: za śnieg, święta i świętego Mikołaja. Chłodne, zimowe dni kojarzymy zwykle z bliskością i ciepłem domowego ogniska. Lubimy w tym okresie obdarowywać – zwłaszcza najmłodszych – podarkami i świątecznymi przysmakami. Przeczytaj, co możesz zrobić, aby Twojemu dziecku święta już od najwcześniejszego dzieciństwa kojarzyły się przyjemnie – i zdrowo! 1000 pierwszych dni życia to najlepszy czas, aby zadbać o jego przyszłe zdrowie. Warzywa i owoce zimą ... Czytaj całość »
Świąteczne przepisy dla malucha
1000 pierwszych dni dla zdrowia: Barszczyk czerwony z warzywami (dla dziecka od 1. roku życia) 1 porcja – 220 ml Składniki na ok. 6 porcji: 1,5l wody 150g piersi z indyka 2 duże buraki 3 marchewki 1 pietruszka 1 małe jabłko 1 ząbek czosnku 1 łyżeczka suszonego majeranku 1 łyżka masła 0,5 łyżeczki soli Przygotowanie: Dokładnie myjemy i obieramy warzywa i jabłko. Marchewkę, pietruszkę i jabłko kroimy w... Czytaj całość »
Nowości w NUTRICIA Profutura Program!
Asystent Prawidłowego Odżywiania to kolejne narzędzie po Internetowej Szkole Rodzenia i aplikacji mobilnej z kalendarzem ciąży, które zostało udostępnione mamom i kobietom w ciąży na platformie NUTRICIA Profutura Program. · Asystent Prawidłowego Odżywiania to narzędzie, dzięki któremu mama karmiąca piersią lub kobieta w ciąży może sprawdzić czy posiłki, które zjadła w ciągu dnia, dostarczyły jej odpowiedniej ilości składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Wystarczy, że wybierze z... Czytaj całość »
Jak karmić niemowlaka?
W pierwszych miesiącach życia dziecka podstawowym, a często jedynym pokarmem jest mleko mamy. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki do ukończenia szóstego miesiąca życia. Mleko matki powinno być również obecne w diecie dziecka do ukończenia przez nie drugiego roku życia. Z różnych jednak przyczyn nie zawsze jest to możliwe. Może to wynikać z przyczyn naturalnych, gdy np. kobieta traci pokarm lub ze świadomej decyzji kobiety, która... Czytaj całość »
Dieta podczas karmienia piersią - da się przeżyć!
To, co w najbardziej przykry sposób uderza, gdy rozmawia się z młodymi matkami to trudności, jakie związane są z tak wydawałoby się naturalnym i oczywistym procesem jak karmienie piersią. W naszym kraju ciągle kuleje poradnictwo laktacyjne i to sprawia, że mimo zachęt, młode matki chętniej niż naturalne wybierają karmienie sztuczne. Jak walczyć z mitami? Jednym z nich jest przeświadczenie, że dieta podczas karmienia piersią to istna katorga. Młode mamy najbardziej sensacyjnych... Czytaj całość »
Jak odstawić roczne dziecko od piersi?
Odstawianie dziecka od piersi to często trudne zadanie. Zwłaszcza, gdy rodzice nie są na ten krok w pełni zdecydowani, mają dylemat, czy dobrze postępują, wahają się, czy ich decyzja jest dobra. Tymczasem zrezygnowanie z podawania piersi w przypadku maluszka, który otrzymuje już sporo innych pokarmów jest prostsze niż wtedy, kiedy maluszek pije tylko mleko mamy. Jest to korzystne również dla matki, u której produkcja mleka spada, ze względu na zwiększenie zainteresowania malca posiłkami... Czytaj całość »
Jak zahamować laktację?
Dla wielu kobiet karmienie piersią to problem, z którym nie mogą sobie poradzić. Często również bywa tak, że młoda mama powinna już powoli odstawiać dziecko od piersi, a mimo wszystko tego nie robi. Bardzo ważne jest słuchanie organizmu i, w zależności od sytuacji, stopniowe lub nagłe zaprzestanie karmienia piersią. Samo oduczenie małego dziecka karmienia piersią jest najłatwiejsze. Jest ono ciekawe świata, dlatego z wielką chęcią będzie sięgało po nowe smaki i nowe kolory. Z radością wypróbuje... Czytaj całość »
Znaleziono 14

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage