Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Jak wybrać tort urodzinowy dla dziecka?

Puszysty, kremowy, kuszący i kaloryczny, któż mu się oprze? Tort – deser serwowany tylko kilka razy do roku, na wielkie święta i wyjątkowe okazje, którą bezsprzecznie są urodziny twojego malucha. Jak sprawić jednak, by prócz uśmiechu wywołanego górą prezentów i coraz to nowymi gośćmi (z prezentami w dłoniach), twoje dziecko ucieszyło się również na widok wypieku przygotowanego specjalnie dla niego? W materiale podpowiadamy jak wybrać odpowiedni tort urodzinowy dla twojej pociechy.

W naszej kulturze nie sposób wyobrazić sobie świętowanie jakiegokolwiek jubileuszu czy święta bez tortu. Od wielu wieków towarzyszy nam podczas urodzin, rocznic i wesel. Niezastąpiony, puszysty i niezwykle kaloryczny. Z roku na rok przybiera coraz wymyślniejsze formy za sprawą nieograniczonej wyobraźni coraz odważniejszych cukierników i mam, które wkładają całe serce i wiele godzin pracy, by za wszelką cenę wywołać uśmiech na twarzach swoich dzieci.

 

Pierwszym kryterium podczas wyboru tortu dla dziecka jest jego wiek i zainteresowania. Oczywiście, jeśli twój maluch jest na tyle mały, że jeszcze nie mówi, ciężko wybadać co tak naprawdę mu się podoba. Postaw wtedy na proste wzory: tort w kształcie misia czy jakiegoś zwierzaka, np. tort w kształcie słonia jak w cukierni Asprod - http://asprod.com.pl/cukiernia/torty-dla-dzieci Stawiając na taką unowocześnioną klasykę masz pewność, że dziecko zareaguje uśmiechem i będzie chciało włożyć w niego rączki i spałaszować od razu. Jeśli natomiast jesteś dumną mamą ucznia szkoły podstawowej, dostosuj formę tortu do jego zainteresowań. Zarówno cukiernie, jak i liczne przepisy w internecie, wspomogą twoją wyobraźnię. Dla fana piłki nożnej przygotuj tort w kształcie boiska lub piłki. Małej księżniczce na pewno spodoba się wypiek w kształcie syrenki czy różowej torebki. Dla każdego znajdzie się odpowiednia opcja!

Pamiętaj jednak, by podczas wyboru odpowiedniego tortu urodzinowego, nie spełniać swoich zachcianek – ciasto ze zdjęciem sprawi radość nam, nie dziecku (ta opcja odpada szczególnie w przypadku nastolatków!). Chociaż to efektowne rozwiązanie i pewnie wszystkie babcie i ciocie byłyby wniebowzięte, pomyśl jak ty poczułabyś się na miejscu swojej pociechy (szczególnie tej dorastającej).

Niezależnie od tego, jaką formę przybierze ów urodzinowy wypiek, zadbaj, żeby smakował szczególnie świętującemu. Czekolada, bita śmietana czy owoce – twoja wyobraźnia jest nieograniczona! Kluczowy będzie jednak ten pierwszy składnik. Dobrze wiemy jak bardzo wszystkie dzieci (i duże i małe) kochają czekoladę.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage