Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Inne

Znaleziono 5
Handmade-owy prezent na Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka już tuż tuż, bo 30 września 2018 r. Z tej okazji potrzebujemy pomysłów na prezenty zarówno dla tych większych dzieci (mężczyzn lubiących przede wszystkim gadżety elektroniczne), jak i tych najmłodszych. Kupowanie prezentów nie jest rzeczą łatwą, aczkolwiek w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym często po prostu coś nowego, nawet dość typowego, czego jeszcze nie mają... a jeśli będzie to zabawka Zygzaka z "Aut", to nawet jakby miała się zdublować, dla dziecka to nie będzie... Czytaj całość »
Akcesoria do wózka dziecięcego. Co warto dokupić?
Wybranie odpowiedniego wózka dziecięcego to podstawa. Dzięki niemu będzie można wychodzić z maluchem na spacery. Jednak do wózka przydadzą się jeszcze dodatkowe akcesoria, aby można było korzystać z niego wygodniej i zapewnić dziecku właściwy komfort. Na co warto się zdecydować? Wózki niemowlęce są jak samochody. Nie tylko dlatego, że mogą sporo kosztować, ale także dlatego, że są dostępne w wielu wariantach wyposażenia. Do wyboru mamy modele kosztujące około 1500 złotych, możemy też... Czytaj całość »
Rozwój dziecka pod rodzicielską lupą
Nie ma chyba na świecie rodzica, którego nie cieszyłyby kolejne umiejętności zdobywane przez jego dziecko i nie niepokoiły ewentualne odchylenia od ogólnie przyjętych normy. Najważniejsze jednak, by nasza czysto ludzka skłonność do porównywania postępów dziecka do postępów jego rówieśników – nie wywiodła nas na przysłowiowe manowce. Obserwując rozwój naszego malucha postawmy na zdrowy rozsądek i mierniki postępów rozwojowych dziecka. Rozwój dziecka w 4 kategoriach Pediatrzy... Czytaj całość »
Urządzamy pokój dla dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem, wnętrze musi być nie tylko stylowe i funkcjonalne, ale także łatwe do modernizacji. Prawidłowo urządzony pokój, będzie zmieniał się wraz z dzieckiem i bez problemu dostosujemy go do nowych potrzeb oraz upodobań małego lokatora. Preferencje stylistyczne dzieci zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego kluczowe jest to, aby stworzyć wnętrze, które będzie można szybko przemeblować. Pokój dziecięcy powinien być podzielony na cztery strefy... Czytaj całość »
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
W kolejnych artykułach zajmiemy się formalnymi kwestiami związanymi z urlopem macierzyńskim, wychowawczym i wszystkim, co z nimi związane. Zaczniemy jednak od końca, tj. od momentu kiedy młoda mama chce już wrócić na rynek pracy, ale los jej nie sprzyja. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których: mama musi zostać w domu ze względu na chorobę dziecka, ale sytuacja finansowa zmusza ją do podreperowania budżetu; samotna mama obawia się podjąć pracy na pełny etat tuż po... Czytaj całość »

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage