Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Zabawki dla niemowląt

Przebieg ciąży

Znaleziono 28
Objawy ciąży w pierwszych miesiącach
Gdy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, jest już zwykle w czwartym lub nawet piątym tygodniu ciąży. Najczęściej pierwsze objawy nie są jeszcze widoczne i zaczyna coś podejrzewać dopiero wtedy, gdy spóźnia się jej miesiączka. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze pytania, czy kupić test ciążowy, czy udać się do ginekologa. Gdy okazuje się, że wynik jest pozytywny, najczęściej reaguje w dwojaki sposób. Jeśli bardzo oczekiwała dziecka, mimo że było przez długi czas planowane – jest... Czytaj całość »
Objawy ciąży w pierwszych tygodniach
Zwłaszcza kobiety, które bardzo chcą mieć dziecko i starają się o nie ze swoim partnerem, są wyczulone na wszelkie bodźce i sygnały, jakie daje im organizm. Tym samym często nawet najmniejsze, niepozorne dolegliwości są przez nie opatrznie odbierane. Dochodzi do wykonywania serii testów ciążowych, które mają jednak wynik negatywny – rozczarowanie nie ma końca. Jakie mogą być objawy ciąży w pierwszych tygodniach? Należy zaznaczyć, że nie wszystkie objawy ciąży pojawiają się u każdej... Czytaj całość »
Ciąża w łóżku
Artykuł nadesłała: Joanna z Katowic Zawsze byłam dość chorowitą osobą i kiedy zaszłam w ciążę byłam nastawiona na to, że może nie przebiegać takj, jakbym ją sobie wymarzyła. Długo czekałam aż z dumą będę mogła pokazać się z brzuszkiem na spacerze czy w sklepie, jednak już w pierwszych miesiącach musiałam sporo wypoczywać ze względu na bóle podbrzusza. Dopiero połówkowe USG wykazało, na czym polegał problem. Diagnoza - łożysko przodujące i zalecenie prowadzenia oszczędnego trybu życia.... Czytaj całość »
Zanim zajdziesz w ciążę
Planując zajść wciążę, powinnaś sprawdzić stan swojego zdrowia, aby mieć pewność, że Twój organizm jest na to przygotowany. Jeśli już zrezygnowałaś ześrodków antykoncepcyjnych, zacznij przyjmowanie kwasu foliowego wilości 0,4 mg na dobę (1 tabletka np. Foliku). "Powinien być podawany wszystkim kobietom przed poczęciem iw pierwszym trymestrze ciąży, gdyż jego niedobór może być przyczyną wystąpienia bardzo poważnych wad wrodzonych udzieci. Ponieważ jest witaminą nie syntetyzowaną... Czytaj całość »
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży
W okresie ciąży, atakże przed nią, powinnaś pamiętać oaktywności fizycznej, która pomoże Ci lepiej znieść niektóre dolegliwości ciążowe iłatwiej przejść przez poród. Pamiętaj tylko, aby nie przegrzewać zbytnio swojego organizmu, gdyż może to doprowadzić do szkodliwego wzrostu temperatury Twojego ciała. Ponadto, nadmierne ćwiczenia mogą mieć negatywny wpływ na owulację, dlatego nie przesadzaj znimi. Unikaj także ćwiczeń, które wymagają napięcia mięśni brzucha. Zalecane ćwiczenia ... Czytaj całość »
Pierwsze objawy porodu
Im bliżej terminu rozwiązania ciąży, tym bardziej kobieta wsłuchuje się w swój organizm. Każdy nawet najmniejszy bodziec może dla niej oznaczać jedno – „zaczęło się”, zwłaszcza, jeśli to pierwsza ciąża. Jakie są pierwsze oznaki porodu, a które mogą oznaczać tylko fałszywy alarm? Prześledźmy najbardziej charakterystyczne objawy przedporodowe. Typowym objawem jest obniżenie się brzucha. Dzięki temu kobiecie jest zdecydowanie łatwiej oddychać, gdyż nie ma już ucisku na przeponę. Dzieje się... Czytaj całość »
Karta ruchów płodu
Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, z pewnością z niecierpliwością oczekuje pierwszych sygnałów wysyłanych przez dziecko, które nosi pod sercem. Wyczekiwanie wzmaga się z dnia na dzień, jednak pierwsze ruchy maleństwa wyczuwalne są dopiero około 20. tygodnia ciąży, jednak nie jest to regułą. Tak naprawdę pierwsze ruchy płodu mogą pojawić się i wcześniej i później, co zależy od wielu czynników, między innymi od wagi ciężarnej, ułożenia płodu i łożyska, ale też od wrażliwości... Czytaj całość »
Badania prenatalne w ciąży
Euforia, która pojawia się na wieść o ciąży jest często nie do opisania. Na samą myśl o niej cieszą się rodzice, najbliższa rodzina i znajomi. Jednak po pewnym czasie może pojawić się niepokój – najbardziej odczuwać go będzie matka. Niepokój związany z tym, czy dziecko, które nosi pod sercem będzie zdrowe. Wzmaga się on tym bardziej, że teraz wszędzie słyszy się o wadach wrodzonych – zespole Downa, wadach serca, czy układu nerwowego. Medycyna zaszła już jednak tak daleko, że o tym, czy... Czytaj całość »
Znaleziono 28

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage