Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Zabawki dla niemowląt

Przebieg ciąży

Znaleziono 28
Jak ciąża, to bez alkoholu!
Ciąża to wyjątkowy stan dla każdej kobiety. Już przed narodzeniem dziecka czuje się za nie odpowiedzialna i stara się, żeby dobrze się rozwijało. Dlatego dba o siebie bardziej niż zwykle i wyłącza z diety niezdrowe produkty. Ciąża to czas, w którym dbając o siebie, dba także o dziecko. Zabroniony jest kategorycznie alkohol! Działanie alkoholu w ciąży Alkohol jest niebezpieczny dla rozwijającego się dziecka, dlatego jest całkowicie zabroniony. Nawet jednorazowa, mała... Czytaj całość »
Projekt ustawy o in vitro
Dnia 10 marca 2015 roku rząd na czele z Ewą Kopacz zdecydował się przyjąć projekt ustawy o in vitro. Minister zdrowia Bartosz Arułkowicz podkreślił, że oczekuje, że uda się przeprowadzić ustawę przez proces legislacyjny jeszcze w okresie obecnej kadencji sejmu. Według premier Kopacz ma być to rozwiązanie wielkiego problemu niepłodności wśród polskich rodzin. Co najważniejsze podkreśla, że jej zadaniem nie jest prowadzenie ideologicznych wojen lecz też rozwiązywanie problemów, a takowym... Czytaj całość »
Jak zaoszczędzić na ciążowych ubraniach?
Wiele kobiet na wieść o ciąży nie może doczekać się momentu, gdy będzie mogła iść do sklepu z ubraniami dla ciężarnych i wybrać coś specjalnie na ten czas. Oczywiście, to miłe jeśli mamy przewidziany budżet na tego typu zakupy. Większość z nas jednak woli przeznaczyć te pieniądze na zaopatrzenie garderoby swojego maluszka. Jeśli więc i ty należysz do tego grona przyszłych mam, w materiale podpowiemy ci co zrobić, żeby jak najdłużej nosić swoje „normalne” ciuchy i nie wydawać fortuny na... Czytaj całość »
Czy można jeść sushi w ciąży?
Sushi w ciąży jest zakazane – to popularne przekonanie, które krąży po wielu forach internetowych i poradnikach dla przyszłych mam. Mamy tu jednak do czynienia z małym przekłamaniem, ponieważ wbrew tym opiniom, ciężarna może sushi zjeść. Zanim więc wpisze je na listę produktów zakazanych w ciąży, niemal tak groźnych jak alkohol czy papierosy, powinna starannie je wybrać, zwracają uwagę na pewne drobne szczegóły. Skąd mit, że sushi szkodzi? To błędne przekonanie wzięło się... Czytaj całość »
Ćwiczenia dla ciężarnych z FIT LADY MAMA
Ciąża, to wyjątkowy okres w życiu kobiety, kiedy przyszła mama zadaje sobie wiele pytań dotyczących swojego zdrowia, diety i pielęgnacji ciała. Jakie pytania najczęściej nurtują kobiety w ciąży? Odpowiadamy na najważniejsze z nich.   Jestem w ciąży, w 16 tygodniu. Nigdy nie przejmowałam się swoją wagą, nie ćwiczyłam. Słyszałam, że w ciąży warto o siebie zadbać i przygotować do porodu. Dlaczego to takie ważne? Hanna, 31 lat Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o swoje... Czytaj całość »
Ilość dzieci - nieograniczona
New York Times zaczyna swój tekst dość banalnie. Mamy więc parę i dziecko poczęte z wykorzystaniem metody in vitro i – co dość istotne – anonimowego dawcę spermy. Mamy kilka spokojnych lat, w czasie których dziecko rozwija się znakomicie. I mamy przyspieszenie, kiedy okazuje się, że syn wspomnianej pary ma rodzeństwo. Bardzo duże rodzeństwo. W sumie liczące nawet 150 dzieci. Anonimowy dawca – szczęśliwy ojciec Jak to możliwe? Haczyk kryje się w anonimowości dawcy. Mężczyzna, zdrowy,... Czytaj całość »
Pokój dla noworodka
Jesteś w ciąży. Wiesz już, że masz dziewięć miesięcy by urządzić pokój lub kącik dla swojego dziecka. Samo myślenie o wystroju wnętrza pokoiku dziecięcego i zakupach dla noworodka sprawia, że się uśmiechasz i nie możesz się doczekać dnia narodzin. Jeśli zostaniesz Mamą po raz pierwszy na pewno zastanawiasz się jakie akcesoria przydadzą Ci się, a jakie będą zbędne. W pierwszej kolejności pomyśl o mebelkach do urządzanego pokoju. Podstawowym elementem będzie łóżeczko dziecięce. Zwykle... Czytaj całość »
Wyprawka dla noworodka - skompletuj ją wcześniej
Ciąża jest jednym z ważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas wyrzeczeń, przykrych dolegliwości, ale również radosnego wyczekiwania. Wkrótce pojawi się przecież nowy członek rodziny – trzeba być na to dobrze przygotowanym. Wyprawka dla noworodka jest jednym z ważniejszych elementów, które pozwolą na przyjęcie maleństwa. Warto rozpocząć jej kompletowanie już wcześniej, choćby ze względu na lepsze samopoczucie i, nie oszukujmy się, mniejszy brzuch. Jest to również ważne ze... Czytaj całość »
7, 8 i 9 miesiąc ciąży
Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Ale tylko w niektórych momentach. Gdy dotrze już do trzeciego trymestru, zaczyna się przewlekłe zmęczenie, problemy ze skurczami mięśni, a także kłopoty z oddychaniem. To nie powinno dziwić. W końcu macica rośnie jak na drożdżach, żeby pomieścić malutkie dziecko. Jedno jest pewne – każda kobieta chce, aby ten okres minął błyskawicznie i chce w końcu urodzić.Jest jednak również wiele pozytywnych stron zaawansowanej ciąży. Pojawia się bezpośrednia... Czytaj całość »
4, 5 i 6 miesiąc ciąży
2 trymestr ciąży to zazwyczaj najlepszy okres, podczas którego mija większość nieprzyjemnych dolegliwości towarzyszących przyszłej mamie często już od pierwszych dni. Może ona zatem zapomnieć o objawach takich jak mdłości czy przewlekłe zmęczenie, chociaż to może jeszcze przez jakiś czas występować. Kobieta jest bardziej spokojna także ze względu na to, że po zakończeniu 1 trymestru ciąży znacznie zmniejsza się ryzyko poronienia. Nadal jednak zmiany hormonalne w organizmie ciężarnej powodują... Czytaj całość »
Znaleziono 28

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage