Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Zabawki dla niemowląt

Wyprawka dla noworodka - skompletuj ją wcześniej

Ciąża jest jednym z ważniejszych okresów w życiu każdej kobiety. To czas wyrzeczeń, przykrych dolegliwości, ale również radosnego wyczekiwania. Wkrótce pojawi się przecież nowy członek rodziny – trzeba być na to dobrze przygotowanym.

Wyprawka dla noworodka jest jednym z ważniejszych elementów, które pozwolą na przyjęcie maleństwa. Warto rozpocząć jej kompletowanie już wcześniej, choćby ze względu na lepsze samopoczucie i, nie oszukujmy się, mniejszy brzuch. Jest to również ważne ze względu na finanse – lepiej kompletować wszystko etapami, aniżeli jednorazowo wydać kilka tysięcy złotych.

Co z droższych rzeczy powinno się znaleźć w wyprawce dla maleństwa? Przede wszystkim wózek – na początek głęboki, z czasem, kiedy dziecko będzie już siedziało, będzie trzeba zaopatrzyć się w tzw. „spacerówkę”. Ceny są różne, od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu i innych udogodnień, np. kilkupoziomowej regulacji położenia, akcesoriów. Dość dużym wydatkiem będzie też łóżeczko wraz z całym wyposażeniem – materacem, pościelą, najlepiej nie narażoną na działanie bakterii.

Wyprawkę dla dziecka stanowią również ubranka i pieluszki. Powinny się w niej znaleźć body, najlepiej kilka sztuk, 2-3 koszulki z długim i krótkim rękawkiem, kilka par spodenek, skarpetek i bawełnianych bucików. Nie należy zapomnieć również o czapeczkach – okażą się one niezbędne nie tylko po kąpieli, ale również podczas spacerów, czy choćby wyjścia na kontrolna wizytę do lekarza. Oczywiście w zależności od pory roku, mogą przydać się cieplejsze lub lżejsze ubranka. Trzeba je dobrać tak, aby nie przesadzić, to znaczy nie przegrzać i nie wyziębić.

W wyprawce trzeba będzie jeszcze skompletować różnorodne akcesoria – rożek, który ułatwi trzymanie, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, pajacyk, który ochroni przed chłodem po kąpieli, wanienkę i specjalną matę, która pomoże w kąpieli. Przydadzą się również kosmetyki do pielęgnacji niemowląt – oliwce, szamponie, kremie.

Na koniec trzeba pamiętać o smoczku, butelce i zabawkach, które również stanowią niezbędne wyposażenie, pozwalające na przystosowanie się niemowlęcia do nowego środowiska.

Komentarze

ellie (2014-02-26 00:12:59)
warto sobie też zrobić taką listę i odhaczać sukcesywnie. Nie należy kupować za dużo. Z umiarem zabawki i warto wybierać takie dopasowane do niemowlaków nawet kolorem (kontrasty). My mamy np. termoforka dla niemowląt i to jest miś do którego wkłada się wkład solny, który się samonagrzewa (mr b), to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Dodałabym do listy wyprawki, przydaje się do walki z kolką, uspokajania i na chłodniejsze spacery. Z oliwkami tez trzeba uważać.
Asik (2013-02-03 23:40:11)
oliwka nie jest najlepszym wyborem, jest wręcz niewskazana (podobniej, jak puder, który może zatkać cewkę moczową) - zatyka pory skórne u maluszka, jeżeli okaże się, że skóra jest sucha i wymaga nawilżenia, lepiej korzystać z natłuszczających płynów do kąpieli, typu oilatum, ziaja szampon tak, ale dopiero od 2 miesiąca, najlepsze rozwiązanie to żel do mycia ciała i głowy i o ile wygodniej
Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage