Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Zabawki dla niemowląt

Projekt ustawy o in vitro

Dnia 10 marca 2015 roku rząd na czele z Ewą Kopacz zdecydował się przyjąć projekt ustawy o in vitro. Minister zdrowia Bartosz Arułkowicz podkreślił, że oczekuje, że uda się przeprowadzić ustawę przez proces legislacyjny jeszcze w okresie obecnej kadencji sejmu.

Według premier Kopacz ma być to rozwiązanie wielkiego problemu niepłodności wśród polskich rodzin. Co najważniejsze podkreśla, że jej zadaniem nie jest prowadzenie ideologicznych wojen lecz też rozwiązywanie problemów, a takowym niestety jest w Polsce właśnie problem niepłodności. Ustawa ma dać możliwość skorzystania z finansowania metody in vitro osobom, które nie mogą mieć dzieci i żyją w małżeństwie bądź też innych trwałych związkach.

Przedstawione propozycje mają również chronić w odpowiedni sposób zarodki, tak by nie dochodziło do ich niszczenia. Zanim ustawa wejdzie w życie musi jednak przejść przez pełen proces legislacyjny związany z zatwierdzeniem w parlamencie oraz podpisem Prezydenta, który niejako zamyka całą drogę ustawodawczą w naszym kraju.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage