Twoje 9 miesięcy

Przyjaciele

Blog Renaty i Marty:
Blog parentingowy

Uzupełnienie informacji:

» Zabawki dla niemowląt

Pokój dla noworodka

Jesteś w ciąży. Wiesz już, że masz dziewięć miesięcy by urządzić pokój lub kącik dla swojego dziecka. Samo myślenie o wystroju wnętrza pokoiku dziecięcego i zakupach dla noworodka sprawia, że się uśmiechasz i nie możesz się doczekać dnia narodzin. Jeśli zostaniesz Mamą po raz pierwszy na pewno zastanawiasz się jakie akcesoria przydadzą Ci się, a jakie będą zbędne. 

Łóżeczko dla dzieckaW pierwszej kolejności pomyśl o mebelkach do urządzanego pokoju. Podstawowym elementem będzie łóżeczko dziecięce. Zwykle sklepy oferują wybór dwóch wielkości łóżeczek ze szczebelkami: tych o materacu 60x120cm, oraz 70x140cm. Bardziej popularnym jest wymiar 60x120cm i do niego pasuje większość oferowanej na rynku pościeli niemowlęcej. Jeśli jesteś osobą praktyczną lepiej będzie, gdy wybierzesz rozmiar 60x120cm bo w przyszłości nie będziesz miała problemu z zakupem prześcieradeł z gumką na zmianę, podkładów higienicznych, oraz dodatkowych poszewek. To czy wybierzesz łóżeczko z szufladą czy bez zależy tylko od Twoich potrzeb. Jeśli planujesz w pokoju dziecięcym dużą szafę lub jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką garderoby w domu, szuflada może okazać się niepotrzebna, a generować dodatkowy koszt przy zakupie. Szuflada pod łóżeczkiem służy zazwyczaj do przechowywania zapasowej pościeli, dodatkowych pieluszek.

 Przez chwilę pomyśl także o sobie. Potrzebujesz wygodnego miejsca do karmienia. Może być to komfortowy fotel, gdzie wraz z dzieckiem będziesz mogła się rozsiąść i przystąpić do karmienia. Pamiętaj, że spędzisz w tym fotelu wiele godzin więc wybieraj z głową, sprawdzaj, pytaj sprzedawcę o wszystkie wątpliwości jakie masz. Jeśli planujesz by noworodek od razu zamieszkał w swoim pokoju, a nie w łóżeczku obok Waszego łóżka to przyda się także dodatkowe miejsce do spania dla Ciebie. Gdy będziesz musiała czuwać przy dziecku, bo na przykład będzie miało gorączkę, łatwiej Ci będzie leżeć blisko jego łóżeczka niż ciągle biegać od pokoju do pokoju by sprawdzić stan maluszka.

Obok fotela postaw mały stolik lub właśnie komodę. Będziesz musiała gdzieś odkładać pieluszki tetrowe, śliniaczki, butelki, laktator.

PrzewijakPrzemyśl i spisz na kartce wszystkie akcesoria, które będą potrzebne w pokoju dziecka. Przyda się na pewno przewijak nakładany na ramę łóżeczka, lub jako osobny mebelek, w zależności od tego ile masz miejsca w pomieszczeniu. Przewijak jako odrębny mebel zwykle zainstalowany jest na praktycznej komodzie z szufladami na akcesoria higieniczne. Przewijak nakładany na łóżeczko jest tańszy i przenośny. Możesz także dodatkowo kupić miękki przewijaczek z ceratki, gąbki i frotki, który rozwiniesz na łóżku i przewiniesz malucha. Taki przewijak zwijasz w rulonik i zabierasz ze sobą na spacer, na wizytę u lekarza, w odwiedziny u Dziadków.

 Zorganizuj sobie miejsce do przechowywania pieluszek, mokrych chusteczek, kosmetyków. Może to być komoda, szuflada łóżeczka dziecięcego, osobna szafa z półeczkami. Ważne byś miała łatwy dostęp do tych akcesoriów. Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie przewijania dziecka i zorientowałaś się, że właśnie skończyły Ci się przygotowane wcześniej mokre chusteczki. Ich zapas musisz mieć na tyle blisko by sięgnąć po nie ręką i nie zostawiać dziecka samego na przewijaku.

 Koniecznie wyposaż pokoik dziecięcy w małą lampkę czy tez kinkiet dający bardzo słabe światło. Stan uzyskanego dzięki temu półmroku wykorzystasz w nocy podczas karmienia. Ostre światło nie będzie raziło dziecka w oczy.

 Nie przesadzaj z bibelotami w pokoju dla dziecka. Przedmioty zbierają kurz, a jako młoda Mama nie będziesz miała zbyt dużo czasu na gruntowne i regularne porządki. Ogranicz się do minimum. Wspaniały bajkowy nastrój stworzą ciekawe kolorowe obrazki na ścianach, ozdobny kinkiet lub lampka, kolorowe zasłonki i pościel. O tym, że w pokoju mieszka maluszek będzie świadczyć na przykład karuzela nad łóżeczkiem czy pluszaki. Wszelkie figurki, wazoniki, kwiaty doniczkowe o szerokich liściach, suszone bukiety ustawione w pokoju będą niepotrzebnie zbierały kurz.

 Ciesz się urządzaniem pokoju dla swojej córeczki i synka. Baw się kolorami, wyobrażaj sobie, jak to będzie gdy dziecko będzie już na świecie. W ten sposób wprowadzisz się w dobry humor i być może wpadniesz na ciekawy pomysł dotyczący wnętrza pokoju dziecięcego.

Tekst dostarczony przez sklep z ubrankami dla dzieci SzipSzop

Komentarze

Dodaj komentarz

 

Polecane książki

W oczekiwaniu na dziecko
Gry i zabawy dla dzieci

Nasz FanPage